На сьогоднішній день для фізичних осіб, компаній та підприємств практично не існує способів ефективного захисту честі, гідності та ділової репутації в суді від недостовірної інформації яка завдає шкоду інтересам позивача. Законодавчі механізми які існують не відповідають, і більш того, вони не можуть повністю відповідати можливостям сучасного інформаційного простору.
Це не добре, і не погано. Це реалії сьогодення. Для компаній, які стали жертво чорного піару – вільний інтернет та анонімність користувачів, сприймається як загроза. Але будемо відверті, хто з нас хоче користуватись інтернетом по паспорту? Доки ситуація залишатиметься в цих рамках, доти юридичним особам будуть необхідні послуги управління діловою репутацією онлайн.
Захист ділової репутації компанії в суді: чому це переважно не працює?
Умовно джерела розповсюдження інформації в інтернеті можна поділити на два типи: офіційні та не офіційні.
Сайти новин, представництва періодичних видань, блоги відомих журналістів, суспільних діячів та публічних осіб, рівно як і всі інші ЗМІ, які мають юридичну адресу і відомі особистості, намагаються завідомо не публікувати недостовірну інформацію. Вони чітко розуміють свою відповідальність за розповсюдження інформації і у випадку можуть бути притягнуті до суду. Тому і не йдуть на такий ризик.
У випадку коли публікується не перевірена чи недостовірна інформація, зазвичай, вона видаляється з ресурсу відразу після викриття помилки, чи по зверненню зацікавленої особи. До суду це не доходить, адже після видалення інформації зникає і сам предмет суперечки.
Неофіційні видання, сайти відгуків, та анонімні користувачі – ось що є головною загрозою репутації компанії в інтернеті. Оскільки подібні видання не мають ні фізичної, ні юридичної адреси, невідомо ні ім’я власника, ні автора/замовника чорного піару, то і до судової відповідальності приволікти нікого, судові виклики и повідомлення адресувати нікому. Саме подібні джерела інформації використовуються для введення користувачів в оману, ведення недобросовісної конкурентної боротьби та завдання шкоди репутації юридичних осіб, та брендів.
Тобто, ми бачимо значно обмежені можливості компетенції судових органів стосовно захисту честі, гідності та ділової репутації компанії в інтернеті. Більш того, немає ніяких підстав припускати, що в перспективі нас чекають якісні зміни в цьому напрямку без обмеження свободи інтернет, що в силу цілого ряду об’єктивних та суб’єктивних причин виглядає вкрай малоймовірним.
Ділова репутація в мережі Інтернет: навіщо компаніям SERM
Там де юрисдикція закону не діє, починають формуватись та працювати інші способи захисту ділової репутації юридичних осіб онлайн. Перш за все ми говоримо про управляння репутацією компаній в пошукових системах або SERM.
В сучасному інформаційному просторі, значна частка якого припадає на мережу Інтернет, пошукове управляння репутацією та маркетинг в соціальних мережах в значній мірі визначають тональність ділової репутації підприємств та брендів. Адже вони надають всі інструменті для налагодження ефективного зв’язку з цільовою аудиторією, та оперативної роботи з рекламаціями.
Формування та підтримання позитивного інформаційного поля по ключовим запитам, для юридичних осіб виглядає значно дієвішим аніж розгляд низки судових справ. Перш за все, тому що надає змогу діяти на упередження і не допускати розповсюдження негативу при його появі. По-друге, сприяє позитивному позиціюванню об’єкту pr-кампанії та формуванню якісного і повноцінного гудвіл.
Агентство ділової репутації «Репутацці»: Ми усуваємо негатив в Інтернеті.
Звертайтесь за телефоном: +38 (044) 501-29-67
Чи пишіть нам на e-mail: info@www.reputazzi.com